środa, 18 lutego 2009

Coś o...

Budownictwo w starej części Vigo. Mieszkam w końcowej części ulicy Urzáiz. Jak już pisałem jest to stare budownictwo. Co można dać na podparcie tej tezy? Wystarczy otworzyć okno w łazience. Zamiast parapetu jest tam betonowa wanienka z czymś w rodzaju tarki do prania takiej jak kiedyś używało się do prania w rzekach. Nie wiem na ile ludzie jeszcze tego korzystają, ale nadaje się to do użytku. Woda z kraniku leje się bez problemu. W przeszłości zapewne robili pranie w deszczówce, która gromadziła się w zbiornikach w górnej części budynku. A wody ci tu pod dostatkiem bo deszcz pada tu często :P Bardzo ciekawe rozwiązanie architektoniczne. Spotykam się z tym po raz pierwszy.

Co do okien. Wszystkie otwierają się wertykalnie, do góry nie tak jak w Polsce "na oścież". Trochę mieliśmy z nimi problemu. Wcale nie jest łatwo otworzyć je po długim czasie.
Takie mieszkania mają też jakiś pokój albo bez okien, albo z oknem wschodzącym na podwórze albo na zaciemnione miejsce. Jak to się sprawdzi w upalną pogodę? Pożyjemy, zobaczymy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz